Top 10 MCR písniček

22. října 2007 v 20:07 | Elis |  Top 10
Tak na začátek... Jak tohle píšu, tak už vím, že se budu rozhodovat sakra dlouho, které patří do top 10... Vždyť jsou všechny úžasné (aspoň podle mě :P) a vybrát těch 10 nejlepších je snad nemožné no pokusím se. Tak tady jsou:

10. Desert Song
- tuhle písničku mám moc ráda. Je z alba "Life on the Murder Scene a zamilovala jsem se jí hned jak jsem jí slyšela. Pochmurní melodie doprovázená jen kytarou s úžasně silným textem. A nakonec All fall down
Well after all..
----------------------------------------------------
9. Our Lady of Sorrows
- z pomalého "desertu" se přesuneme do rychlé melodie mé další oblíbené písničky s názvem Our Lady of Sorrows. Myslím, že v tomhle songu je uložená všechna nenávist, ale i smutek- podle názvu "naše paní smutku" (doslovný překlad :P). Kdybych nevěděla z kterého alba je ("I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love"), tak bych jo určitě zařadila do alba "Three Cheers for Sweet Revenge", které je plné songů o nenávisti a pomstě. Stejně je právem jedním z mých oblíbených songů.
----------------------------------------------------
8. Kill All Your Friends
- někteří lidé tuhle písničku neznají, protože nevyšla ani na jedném z alb. Je to "b-side" song ze singlu Famous Last Words. Na to, že se v textu mluví o pohřbu a smrti je to docela veselá písnička na odreagování. Nejradši mám část "You'll never take me alive. You'll never take me alive. Do what it takes to survive, 'Cause I'm still here. You'll never get me alive. You'll never take me alive. Do what it takes to survive, And I'm still here.", při které se dá úžasně vykřičet xD.
----------------------------------------------------
7. I'm Not Okay (I Promise)
- 1. singel z alba "Three Cheers for Sweet Revenge" se skvělým videem, na které koukám každej den a s ještě lepším textem. Také tenhle blog nese název po tomhle songu. Tohle je prostě legenda, která vždy bude patřit k nejlepším songům, které My Chem kdy vytvořili. Je to také další písnička při které se dá skvěle řvát. I'm not o-fucking-kay!
----------------------------------------------------
6. I Don't Love You
- k tomuhle songu jen v zkratce, že je to můj 2. nejoblíbenější song z "The Black Parade". Pomalá písnička s dojemným textem, pro chvíle depky xD.. Také podle recenzí jeden z "nejlíbivějších" songů z celého "TBP", s čím absolutné souhlasím :-).
----------------------------------------------------
5. Honey, This Mirror Isn't Big Enought for the Two of Us
- song z krkolomným názvem no hned od začátku vás chytí.. Dá se na tom skvěle vyblbnout, text, jak už bývá při My Chem klasikou, je dost kvalitní. Tahle písníčka je podle mě snad nejchytlavější z celého alba "IBYMB,YBMYL" (v zkratce Bullets xD), asi snad proto, že je z nich nejrytmickejší :-).
----------------------------------------------------
4. Sleep
- ano, můj nejoblíbenější song z "The Black Parade. Někteří říkají, že vrcholem celého "TBP" je song Famous Last Words.. omyl.. pro mě je úplným vrcholem právě Sleep, hlavně závěreční gitarové a bicí tóny bez spěvu.. Téměř 5-minutový song mi dodává energii každý den, když ho poslouchám cestou do školy. Song o "polibku na rozloučenou" se vám určité zalíbí rovnako ako mě :-)
----------------------------------------------------
3. Cemetery Drive
- bronzovou příčku v mém řebříčku (to se rýmuje xD) obsadil song Cemetery Drive z alba "Three Cheers for Sweet Revenge". Jedna ze "silných" songů z tohoto alba.. Refrén "I miss you, I miss you. So far." mě někdy přivede až k slzám a myslím, že jak se v textu nachází, je tohle fakt song, který vás "donutí podřezat si žíly".
----------------------------------------------------
2. You Know What They Do to Guys Like Us In a Prison
- další zložitý název, za kterým se skrývá má 2. nejoblíbenější písnička z "Three Cheers for Sweet Revenge". Začíná velice pomaly, nenápadně, no nenechte se zmást.. pořád jde o song z "Tchfsr" co zaručujě pořádnej hluk xD.. Celej song se točí kolem vězení, co se dá zjistit podle názvu.. Nejdřív je řeč o přestřelke, pak "I kiss your lips again" při kterém si všichni návštěvníci koncertu slibují nějakej Frerard xD... Je to snad můj nejoblíbenejší song co se textu týče a jsou tam skvělé pasáže např. : "Život je sen pro mrtvé A já, neklesnu ke dnu sám se sebou, Ale se svými přáteli."
----------------------------------------------------
1. Helena
- a moje číslo jedna je jako pro mnoho fans song Helena. Tomuhle songu vděčím za to, že mě přivedl k My Chem. Hned jak jsem videla video na MTV tak jsem si jí oblíbila.. Prostě láska na první pohled xD.. Je to určitě jeden z nejúžasnějších, nejdojemnějších, textově nepropracovanějších a nejchytlavějších songů které kdy My Chem vydali. Pochází z alba "Tchfsr", přičem by se dalo říct, že spolu s Cemetery Drive jsou nejdojemnějšíma písničkama tohoto alba. Když jsem Helenu slyšela na koncertě v Praze tak jsem se rozbrečela. Protože žádna popová nebo i jiná skupina nedokáže vytvořit text, který chytí za srdce tolik lidí včetně mě. "Co je to nejhorší co mužů říct? Vše je lepší když zůstanu Tak sbohem a dobrou noc Tak sbohem a dobrou noc."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.